top of page

PLASTICKÁ ESTETICKÁ A REKONŠTRUKČNÁ CHIRURGIA

BOKY & TELO

I liposukcia I

BOKY & TELO

I liposukcia I

Je efektívna chirurgická metóda na modelovanie kontúr určitých lokalít tela (brucha, sedacej časti, stehien, bokov a pod.). Spočíva v odstránení nadbytočného tuku odsatím. Robí sa obvykle v celkovej anestézii s rekonvalescenciou 10 - 30 dní podľa rozsahu. Tuk sa odsáva tenkými kanylami cez drobné rezy, po ktorých ostávajú iba malé jazvy. Ukladanie tuku je podmienené najmä geneticky a je iné u mužov a u žien. 

 

Operácia je vhodná v určitom vekovom ohraničení, keď je pokožka ešte dostatočne pružná na to, aby sa vedela vypnúť, adaptovať po úbytku objemu. Operačné rezy sú dlhé asi 6 mm a vedú sa v miestach, kde sú nenápadné, kryté spodnou bielizňou a v ohybových ryhách.

 

K bežným pooperačným stavom patria rozsiahle krvné podliatiny, ktoré sú bolestivé a prechodne necitlivé. Stehy sa vyberajú po 7 - 10 dňoch. Prvý mesiac pacientka nosí elastický návlek na operovanom mieste, ktorý sníma iba z dôvodov osobnej hygieny. Počas nasledovných mesiacov možno nosiť návlek počas dňa a počas fyzickej záťaže. Výhodou liposukcie je, že oproti iným technikám zanecháva len diskrétnu jazvu lokalizovanú v prirodzených kožných ryhách. Definitívny efekt je možno očakávať len pri udržiavaní si telesnej hmotnosti.

I kliknite pre zväčšenie I

PREDTÝM

 

PREDTÝM

 

POTOM

 

POTOM

 

GABRIEL MARSAL © 2014  I  použitie podkladových fotografií na základe licencie: © Samphotostock

všetky práva vyhradené  I  fotografie sú urené len na prezentačné a nepredajné účely

dizajn stránky: p l u m © - www.plumgaleria.sk 

 

UMENIE, KTORÉ JE SKUTOČNE ŽIVÉ

UMENIE, KTORÉ JE SKUTOČNE ŽIVÉ

bottom of page